Bezpečně do školy a ze školy

Na říjen jsme ve ŠD připravili dopravní odpoledne s názvem „ Bezpečně do školy a ze školy“. Akce byla plánována na zahradu, ale pro nepřízeň počasí jsme program přesunuli do prostor školy na nové budově. Do akce se zapojili i Skauti - žáci z 6. tříd. Pro děti byla připravena
stanoviště, kde si hravou formou zopakovaly pravidla BESIP. Prvňáci si hráli pohybovou hru „Na auta“, opakovali si dopravní značky pro chodce. Druháci pracovali ve skupinách a odpovídali na testovací otázky, kreslili dopravní značky a závěrem si zahráli pohybovou hru v družstvech“ Na křižovatku“. Děti z 3. tříd si měli poradit s drobným zraněním, situacemi „Co dělat, když..“ Dokonce pro ně Skauti připravili obvazový materiál a „umělou krev“. Závěrem děti dostaly sladkou odměnu.

Kolektiv ŠD

14. října 2019