Návštěva pilota ve ŠD

V pondělí 12. 11.2018 ve 14 hod. se otevřely dveře třídy a vchází vysoká postava v uniformě pilota. Bílá košile, kravata a samozřejmě nezbytná pilotní čepice. Oči dětí s úžasem pozorují, kdo k nám přichází. Hádanka rozluštěna. Navštívil nás táta Jakuba Hoduláka a vyprávěl nám, jak se dostal k létání. Co vše se musel naučit, kolik hodin je třeba nalétat, než mohl řídit dopravní letadlo s pasažéry. Děti zhlédly krátké filmy z leteckého prostředí a podívaly se pomocí obrazovky, jak složité je technické vybavení letadla. Všechny děti děkují panu Hodulákovi za zajímavé vyprávění a trpělivé odpovídání na mnoho otázek.
„Jsem svobodný, stejně jako pták. Můžeš mě obdivovat ze země nebo se mnou letět, ale nikdy se mě nepokoušej držet pořád při zemi.“

Kolektiv ŠD

26. listopadu 2018