Sponzorujeme malého opeřence

Předposlední den letošního školního roku byl velmi významný pro všechny děti z ornitologického kroužku.

Brzy ráno přijely tři z nich do záchranné stanice AVES (Brandýsek u Kladna). V areálu na ně již čekal pan ředitel Petr Starý. Ukázal dětem všechny voliéry a jejich obyvatele. Po prohlídce se všichni soustředili u klece, která připomínala vysoký domeček a stála uprostřed zeleně. Těsně pod střechou tam seděla samička sýce rousného (Aegolius funereus), odchované mládě z loňského roku, které v záchranné stanici zůstane.

Tento druh sovy žije ve smrkových i listnatých lesích, živí se drobnými hraboši a malými ptáky. U nás žije na Křivoklátsku.

Vzhledem k tomu, že dosud neměla jako jedna z mála nikoho, kdo by přispíval na její krmení, rozhodování dětí bylo jednoduché. Sovička bude mít své obdivovatele, přátele a sponzory mezi dětmi v našem kroužku. Každý, kdo se přijde do záchranné stanice podívat, dočte se o tom na dveřích voliéry.

Anna Holeyšovská

26. června 2008