Příjezd Sv. Martina - 11.11.2016

Náměstí před restaurací "U Bečvářů" se zaplnilo těsně před 17:30 hod., dětmi s rozsvícenými lampiony.

Školáci i předškoláci se svými mladšími sourozenci tam přišli v doprovodu rodičů. Všichni účastníci měli společný úkol. Projít ulicemi Buštěhradu až k rybníkům, kde se očekával příjezd Sv. Marina na bílém koni. Především děti očekávají velice netrpělivě tuto obnovenou tradici ve městě.

Aby nebyla cesta k rybníkům smutná a ponurá, přednesli zpěváčci ze souboru Duha na čtyřech zastaveních optimistické písničky se zimní tematikou. Na akordeon je doprovázel Mgr. E. Červený. Mezi písničkami byla i skladba o Martinovi. Sněžilo sice již včera, ale dětem to nic nevadilo. Na divadelní představení s živým koněm a závěrečným hledáním pokladu se moc těšily.

Děkuji všem rodičům za doprovod dětí na tuto akci, která proběhla ve spolupráci s MC Pelíšek.

Anna Holeyšovská

vedoucí vychovatelka