Celé Česko čte dětem

V rámci celorepublikové kampaně na podporu čtenářské gramotnosti, zahajujeme od měsíce září pátý ročník předčítání pro děti.

Pravidelné předčítání  dětem má obrovský význam pro rozvoj jejich emocionálního zdraví. Předčítání rozvíjí paměť a představivost, učí myšlení. Předčítání utváří pevné pouto mezi rodičem, ale i pedagogem a dítětem. My neříkáme "Jdi a čti si!", ale "Pojď, budu ti  číst".

V uplynulých ročnících předčítali ve družině dětem prarodiče, učitelé ze školy, ředitel umělecké školy, senioři, ale také kurýr nebo zdravotní sestřička z nemocnice. I v tomto školním roce zveme rodičovskou a další veřejnost. Přijďte za námi do školní družiny, přijďte dětem předčítat a zpestřit poslouchání svým osobitým projevem.

Stačí předčítat pár minut. Pár minut předčítáme každý den.

Anna Holeyšovská

vedoucí vychovatelka