Výstava kaktusů zahájena

U příležitosti uzavírání kaktusářské sezóny, byla zahájena 7. září 2016 podzimní výstava kaktusů a sukulentů v Domu techniky - Kladno Sítná. Při otevření výstavy byli přítomni zástupci Klubu kaktusářů Kladno a ředitel Domu techniky, Bc. Z. Procházka.

Prostorná výstavní místnost nabízí vedle kaktusů a sukulentů i další doprovodné exponáty. Jsou jimi umělecké fotografie kaktusů od paní I. Perglové a kresby kaktusů a sukulentů od našich malých kaktusářů, žáků kaktusářského kroužku. Některé z těchto prací bylo možné vidět při výstavě v Památníku Lidice letos v květnu.

Kaktusářská sezóna končí, proto se i "pichlaví ježci" v podání našich žáků loučí, aby se na jaře ukázali v nové kráse a v novém výtvarném zpracování. Živé kaktusy a sukulenty však netrpělivě čekají na intenzivní péči svých pěstitelů. Proto se první schůzka zájmového kroužku kaktusářů uskuteční již v pátek 16. září ve druhém oddělení školní družiny od 15:00 hodin.

Děkujeme ČZS - Klubu kaktusářů Kladno, za přizvání k výstavě.

Anna Holeyšovská

vedoucí vychovatelka