Děti a "Vítání ptačího zpěvu 2008"

Letos pokračuje šestnáctým ročníkem nejrozšířenější akce České společnosti ornitologické, "Vítání ptačího zpěvu". Tradice vznikla v Birminghanu v roce 1983 a ČSO se připojila v roce 1992.

Mezinárodní termín letos připadl na neděli 4. května. Dnes, ráno v sedm hodin, se v Kladně  připojily děti z ornitologického kroužku ke skupině dospělých ornitologů, kroužkovatelů a dalších odborníků. Všichni se vydali na očekávanou vycházku.

Vedla zajímavými lokalitami. Cestou byl podán poutavý výklad o přírodních poměrech, ochraně území, ale především proběhlo určování pozorovaných ptáků podle jejich vzhledu i hlasu.

Děti měly možnost pracovat s profesionálním dalekohledem, viděly odchyt ptáků do sítí a jejich kroužkování. Nechyběla vědomostní soutěž, ve které se určovala správná stavba těla u dravců, ptáků brodivých a zpěvných. Úspěšné řešení i snažení bylo ohodnoceno kvalitními propagačními obrazovými materiály.

Anna Holeyšovská

4. května 2008