Růžový sad - Památník Lidice

Poslední astronomický den léta byl právě dnes  22.9.2015. Snad právě proto se děti vydaly do Růžového sadu v Památníku Lidice, aby se podílely na pravidelném doplnění a obměně některých růží.

Sad má rozlohu3,5 ha, 240 odrůd a více jak 24 tisíc keřů. V roce 2015 získal dvě významná ocenění a stal se jedním z nejvýznamnějších růžových sadů na světě. Největší růže symbolizují lidické muže, menší lidické ženy a nejmenší růže symbolizují děti.

Právě k těm nejmenším byly dnes našimi žáky vysazeny dvě růžičky oranžové barvy. Veškerou činnost řídily a usměrňovaly zkušené zahradnice, paní L. Beranová a E. Doubravská. Po dokončené výsadbě připravily dětem růžovou lázeň k umytí rukou po práci a při zpáteční cestě nás provedly celým sadem. Kromě jiného upozornily i na záhon, do kterého vysazují své růže novomanželé. Velmi děkujeme.

Děti se vracely do školy nejen s novými zážitky a dojmy, ale také vědomostmi, které mohou uplatnit při vyučování.

Děkujeme panu Ing. A. Marinovi, vedoucímu muzea Památníku Lidice, za jeho přítomnost. Dodala veškerému konání dětí vážnost a důstojnost.

Děkuji mamince Skálové za pomoc při doprovodu dětí.

Anna Holeyšovská

vedoucí vychovatelka