Ochotnické divadlo ve družině

V rámci tématu o Rodině jsme pozvali sdružení ochotníků z Makotřas, které je tvořeno členy rúzného věku,aby nám zahráli pohádku Čert a Káča od Boženy Němcové.

Dnes, 11.6.2015, jsme mohli loutkovou pohádku shlédnout. Děti se seznámily s klasickými postavami Kašpárka, Čerta, Káči a Jirky.
Představení se nám velmi líbilo, dominovala mu velká scéna s množstvím loutek, které si děti  na konci mohly i "osahat".
Pohádka byla doprovázená také živou hudbou. Vzhledem k tomu, že druháci navštívili toto představení ve Státní opeře v Praze, mohli srovnávat zpracování jednoho tématu různými uměleckými formami.

Fotky z dnešního dne můžete najít ve fotogalerii školní družiny.

Světlana Fišerová, vychovatelka

Mezi členy divadelního souboru byli také rodiče a prarodiče našich žáků. Hodinové představení bylo sponzorské, tj. zdarma a soubor zajistil na své náklady dopravu, stavbu celého divadla i přesun rekvizit.

Všechny přítomné děti a jejich vychovatelky tímto velmi děkují za krásný zážitek, náramný hudební doprovod, pobavení, poučení a hlavně za příjemnou pohodu během celého představení.

Anna Holeyšovská, vedoucí vychovatelka

11. června 2015