Inspirace jarem

V uplynulých dvou týdnech se děti ve všech odděleních zaměřily na probouzející se přírodu.

První oddělení oslovila nově se rodící mláďata a práce s přírodním materiálem.

Druhé oddělení zařadilo přírodu do symboliky. V rámci výtvarných činností si děti zhotovily jedinečné totemy s výrazem ochranného ducha a znamením příbuzenství.

Třetí oddělení vytvářelo dekorativní květiny, inspirované živými, co se nacházejí v areálu školy a okolí.

Čtvrté oddělení pracovalo ve vztahu k přírodě s velkou dávkou fantazie. Děti si vymyslely a nakreslily kouzelné květiny. Např. "Chytráč léčivý" pomáhá hloupoučkým lidem a "Hogofogo obecné" pomáhá, aby člověk nekřičel.

V pátém oddělení zaujal děti odpadový materiál, se kterým si příroda sama poradit neumí. Zahrály si s ním kuželky a venku zhotovily užitečné dárkové předměty.

Více fotografií najdete ve fotogalerii.

Vychovatelky školní družiny:

A. Holeyšovská, Bc. N. Machová, S. Fišerová, H. Švarcová, M. Havlíčková