Tvořivé odpoledne v Lidické galerii

V rámci programů pro školy, které pořádá Památník Lidice, se dnes účastnily děti z prvního a druhého oddělení tvůrčího odpoledne v Lidické galerii.

Jeden z autorů aktuální výstavy s názvem "11 světů", Mgr. Vojtěch Jurík, spisovatel, ilustrátor, komiksový kreslíř a scénárista, čekal na děti s originální pohádkou. Byla veselá i vážná, nutila děti přemýšlet, komunikovat, uvažovat, hodnotit, rozvíjela jejich fantazii. Celý děj, při kterém nebyla nouze o zábavu, doplňoval pan ilustrátor krásnými kresbami hlavních hrdinů. Ovšem pouze jeden z nich zaujal absolutně všechny děti a jeho podobu nakreslily s velkou chutí v závěru tvůrčího programu.

Děkujeme panu Mgr. V. Juríkovi za všechny kresby, které dětem věnoval. Budou zdobit stěny v obou odděleních a připomínat velmi příjemné chvíle s pohádkou.

Anna Holeyšovská a Nikola Machová, vychovatelky

2. března 2015