Tvůrčí dílna s rodiči - šití doplňků

Zájmy dětí v mladším školním věku jsou hodně široké. Podle libosti je střídají a hledají stále nové. Některé jim vydrží chvíli a k dalším se vracejí po celý život.

Dnes přišla do družiny za dětmi paní Jamila Adreyeva, maminka jednoho z chlapců, aby všem ukázala, jaké to je potěšení, když si mohou vlastnoručně zhotovit pouzdro, kabelku nebo jednoduchý, moderní šperk z látky.

Pod jejím vedením si vyzkoušely základy ručního šití a viděly práci na šicím stroji. Vzít do ruky jehlu, nit a umět přišít např. knoflík, to by měl zvládnout i chlapec. K velkému překvapení to byli právě hoši, co překvapili svým velkým zájmem o tuto činnost.

Během šedesáti minut se děti naučily ušít látkovou růži, která je nyní módním trendem v oděvních a vlasových doplňcích. Kdo byl vytrvalejší a zručnější, pustil se do výroby malé kabelky na cokoliv.  Příští týden bude tvůrčí dílna pokračovat.

Anna Holeyšovská

12. listopadu 2014