Mezinárodní den kuchařů a Den stromů - 20. října

Dnešní odpoledne bylo věnováno aktivním oslavám.

Den kuchařů děti oslavily vyprávěním o tom, jak doma pomáhají maminkám v kuchyni. Své motorické schopnosti pak předvedly při práci se slaným těstem. Obrázky, které z něj vznikly jim připomenou jedno velice důležité zaměstnání, co provází člověka po celý život.

Stromům na školní zahradě děti popřály vše nejlepší pohlazením a písničkou, zazpívanou pod jejich korunami. Při ní si stihly pohladit kmeny, se zajímavou kresbou. Pak posbíraly listy k vylisování, ale také k tisku listových skřítků, kteří je ochraňují především v pohádkách před veškerou zlobou.

Význam stromů pro člověka je jedinečný, a tak současně s tvorbou obrázků si děti již ve družině vyprávěly o užitku, který z nich člověk má i mnohé o tom, jak je ošetřovat, chránit a vysazovat.

Anna Holeyšovská

vedoucí vychovatelka