Děti, senioři a stolní společenské hry

Při našem posledním prosincovém vystoupení v DPS Buštěhrad jsme slíbili všem obyvatelům, že jim přijdeme zkrátit některé nevlídné odpoledne v lednu nebo únoru. Dnešní deštivé počasí podpořilo naše rozhodnutí a děti z prvního i druhého oddělení splnily svůj slib.

Na návštěvu přinesly spoustu deskových a dalších společenských her. Ke každému dospělému přisedly tři děti a rozpoutalo se zdravé a urputné zápolení. Hrálo se domino, pexeso, mikádo. Uskutečnil se závod s figurkami i krtečky, nechyběla kvarteta.

Vyprávělo se o známkách a škole. Je pravda, že někteří malí hráči byli zaneprázdněni pitím čaje a konzumováním výborné bábovky, ale vzhledem k přesile, kterou měli nad babičkami a dědečky, výsledky jejich hráčského umění nebyly nikterak ohroženy.

Vyhrazený čas však rychle uplynul. Byly rozdány diplomy za významná umístění, nastala chvíle rozloučení a poděkování za pohostinnost. Již nyní se těšíme na další setkání, které bude v březnu. Jeho program je zatím malým tajemstvím.

Anna Holeyšovská

28. ledna 2008