Zlatá Krákorka

Celodružinová pěvecká přehlídka, nesoucí název "Zlatá Krákorka", proběhla dnes odpoledne v letním altánku školy.

Děti, které chtěly udělat radost sobě i svým kamarádům, zpívaly píseň podle vlastního výběru a schopností. Účinkovat mohl jednotlivec i skupina zpěváků. Obecenstvo pak hodnotilo výkony bodovými kartičkami. Pomyslné vítězství získal ten, kdo nasbíral nejvíce bodů.

Zazněly autorské skladby, písničky z pohádek, muzikálů, světové hity v anglickém jazyce, lidové písně a mezi nimi i ta, co prvně zazněla v divadelní hře "Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka" od J. K.Tyla a stala se později státním symbolem České republiky - státní hymna.

Výkony to byly úctyhodné. Přinesly napětí, překvapení a zábavu velké skupině dětí ze všech čtyř oddělení. Zasloužená odměna v podobě pamětního listu proto byla porotou udělena všem účinkujícím.

Anna Holeyšovská

vedoucí vychovatelka