Masopust - Lidice

První historický masopustní průvod připravil Památník Lidice za přispění OÚ Lidice. Byl zahájen v sobotu 15. února odpoledne, před Lidickou galerií. Děti, které si tamtéž zhotovily v minulém týdnu masopustní masky, nemohly při této veselé události chybět.

Po zahájení, které bylo ve 14:30 hod. se všichni vydali ulicemi Lidic, zazpívali si a zatancovali při několika zastaveních. Příjemné bylo občerstvení s koblihami a teplým čajem, po kterém si nejmenší, později i větší děti usedaly do kočáru, taženého koňmi.

Program, spojený se soutěžením, hrami, vyhodnocením nejlepších masek a jejich rejem, pokračoval uvnitř Lidické galerie. Z příjemné atmosféry, plné radosti a pohody se dětem odcházet nechtělo, ale i ta nejlepší zábava má svůj konec. Děkujeme za pohostinnost a budeme se těšit na shledání v příštím roce.

Anna Holeyšovská

15. února 2014