Tříkrálový týden

Těsně před vyučováním začala dnes cesta žáků školní družiny v převlečení za Tři krále po jednotlivých třídách prvního stupně naší školy. V průběhu týdne, kdy se i v celé naší zemi pořádají veřejné sbírky ve prospěch potřebných, přišel Kašpar, Melichar a Baltazar, požádat o pomoc ve prospěch dětí ze sesterské školy v Santo Domingu v Peru a pro další děti - potomky Mayů v Guatemale.

Kdo by se domníval, že se jednalo o peněžité dary, velmi by se mýlil. Tři králové požádali všechny žáky, aby do konce týdne přinesli vlastnoručně namalovaný obrázek, který potěší a povzbudí při výchově a vzdělávání stejně starého kamaráda v zemi, co je od té naší tisíce kilometrů daleko.

O výsledku této sbírky budeme aktuálně informovat.

Přátelství na dálku trvá již deset let díky PhDr Olze Vilímkové, zakladatelce NF INKA.

Anna Holeyšovská

8. ledna 2014