Vánoční strom - 6.12. 2013

Pohodu a veselou předvánoční náladu přinesly děti na malé náměstí mezi dospělé, těsně před sedmnáctou hodinou.

Rozsvícení vánočního stromu se neobešlo bez jejich koled, autorského přednesu vlastních básní i čertovských taškařic.

Celou akci zahájila starostka města Buštěhrad, paní Ing. Jitka Leflerová. Potom k mikrofonu přistoupily děti z mateřské školy a následně se začal rozléhat náměstím zpěv čtyřiceti zpěváčků ze souboru Duha, které doprovodil hrou na akordeon Mgr. E.Červený.

Děti chtěly tentokrát udělat radost svým blízkým nejen známými koledami. Proto zazněla i ukázka básniček, které si samy vymyslely a vydaly v knize "Veršování s mazlíčky".

Odměnou byl velký potlesk a rozsvícení vánočního stromu, ke kterému dal pokyn radní Středočeského kraje pro oblast kultury a památkové péče, pan Ing. Zdeněk Štefek.

Děkuji panu Mgr. E. Červenému za bezchybný hudební doprovod souboru DUHA a všem rodičům za to, že v nevlídném počasí své děti na vystoupení přivedli.

Anna Holeyšovská

6. prosince 2013