Vzpomínkové události

Těsně před začátkem vyučování přišli žáci ze školní družiny k malému památníčku ve vestibulu školy, aby tam pověsili květiny a uctili památku dětí z vypálených Lidic, které se po 10. červnu 1942 již nikdy do školy nevrátily.

V osm hodin pak při pietním aktu v Gymnáziu Kladno, položila dvojice žáků kytici za naši školu k soše matky, stojící v přilehlém parku.

Pátek 14. června byl ve znamení děkovného koncertu "Pro Lidice", který se konal v Památníku Lidice od 20:00 hodin. V jeho úvodu vystoupil družinový soubor Duha společně s dalšími třemi dětskými pěveckými sbory z různých částí republiky.

Lidice máme za humny a děti z této obce navštěvují naši školu. Tragické historické události, vztahující se k tomuto místu, si tak připomněli i naši žáci.

Anna Holeyšovská

vedoucí vychovatelka