Projekt - Den bez úrazu

V průběhu týdne od 1.4. - 5.4.2013 se děti ve všech odděleních intenzivně zabývaly pravidly, která souvisela se zásadami bezpečnosti. V pátek odpoledne proběhla společná prezentace. Na ní bylo možné vidět a slyšet ukázky několikadenního snažení.

Jednotlivci ze třetích a čtvrtých ročníků spontánně hovořili především o situacích při hrách, sportování, ale i o nepozornosti při chůzi a různé odpočinkové činnosti.

Děti ze druhého oddělení zapsaly svá pravidla, která by měla zabránit úrazu, na velké papírové tabule. Každý z bodů přečetly a doplnily příběhem, který se stal.

Prvňáčci předvedli ošetření drobného poranění. Svými kresbami upozornili mimo jiné na nebezpečí při koupání, přecházení vozovky, bouřce, styku s neznámými předměty a lidmi.

Teorii o tom, jak chránit své zdraví, zvládly všechny přítomné děti na výbornou. Nyní už stačí uvádět své vědomosti do praxe.

Anna Holeyšovská

vedoucí vychovatelka