Ukaž co umíš aneb "Zlatá Krákorka"

V odpoledních hodinách se shromáždily děti ze všech oddělení školní družiny v prostorné herně, aby podpořily některé své spolužáky. Ti se přihlásili do přehlídky dětské tvořivosti s názvem "Zlatá krákorka". Letošnímu třetímu ročníku předcházel v minulých letech "Zlatý skřehotálek" a "Pěpě show".

Skupinky dětí ve věku od šesti do devíti let předvedly své znalosti písničkových textů, schopnosti je zhudebnit a nabídnout k poslechu i zábavě všem stejně starým kamarádům.

Převahu měly písně lidové, následovaly dětské žertovné a písničky z pohádek. Přehlídku uzavírala skupina nejmladších žáků. Ti se zaměřili na repertoár nově nastudovaných písní z měsíce září.

Cílem činnosti bylo zvyšovat zdravé sebevědomí dětí, vhodně relaxovat a aktivně využívat volný čas. Došlo k posilování sociálních a personálních kompetencí, kdy bylo dětem umožněno porovnávat výsledky vlastního snažení s ostatními a vytvářet si pozitivní představu o sobě.

Všichni aktéři si z přehlídky odnesli certifikát za svůj výkon od "Zlaté krákorky".

Anna Holeyšovská

vedoucí vychovatelka