Vysazování růží v Památníku Lidice

Druhého října 2012 provázelo krásné odpolední sluníčko děti na cestě do Růžového sadu. Tentokrát se nepřišly podívat na významné a krásné místo. Neshromažďovaly ani žádné důležité informace. Přišly darovat a vysadit růžové keře.

Za odborného dohledu zahradnic, paní Libuše Beranové a Evy Doubravské, se ujaly správného nářadí a s chutí sobě vlastní se pustily do práce. Výsledkem jsou čtyři nové keře v záhonu mezi vzrostlými, dosud stále kvetoucími a nádherně vonícími růžemi.

Jak se dětem při zajímavé práci - kterou mnohé z nich vykonávaly prvně v životě - dařilo, to můžete posoudit na fotografiích pod článkem a ve fotogalerii.

Děti při této činnosti realizovaly svůj záměr a aktivně se podílely na udržování přírodních, kulturních a společenských hodnot.

Foto: Pavel Horešovský

Děkuji panu Ing. A.Marinovi, vedoucímu muzea Památníku Lidice za veškerou organizační pomoc.

Anna Holeyšovská

2. října 2012