Skalka

Netradiční oslavu Mezinárodního dne dětí i oslavu své vrcholící činnosti v kaktusářském kroužku si užili jeho členové i nečlenové.

Společně s některými rodiči se vydali do Družce u Kladna. Navštívili soukromou  okrasnou zahradu s obří skalkou, volně rostoucími kaktusy a sukulentními rostlinami, jezírky s lekníny, vřesovištěm, různými druhy kvetoucích rostlin, vzácnými stromy a čarověníky. Ty zaujaly nejen množstvím, ale především svými neuvěřitelnými tvary a miniaturní velikostí.

U každé sledované rostliny si děti vyslechly zasvěcený, poutavý i odborný výklad pana Ing. M. Tatíčka. Netřesky a jarní květiny, které byly již po odkvětu, si prohlédly na barevných fotografiích u počítače. Pak následovalo příjemné posezení na houpačce u výborných škvarkových placek, co napekla paní Tatíčková. Na závěr si děti nechaly vysvětlit, jak založit miniaturní skalku s kaktusy nebo sukulenty na malé zahradě nebo i v panelákovém bytě s balkónem.

Děkujeme manželům Tatíčkovým za pohostinnost, vlídné přijetí a dárky, které jsme si odvezli.

Anna Holeyšovská

vedoucí vychovatelka