Diskotéka a divadlo

První pololetí školního roku skončilo. Před odchodem na jednodenní prázdniny se ve čtvrtek 2.2.2012 soustředily děti ze všech oddělení ve vestibulu školy. Začala hodina taneční výchovy v rámci maškarní diskotéky. Střídaly se ukázky tanců lidových, společenských, moderních i kolových. Kdo chtěl, mohl vystoupit v předtančení.

Výborná nálada se přenesla do jednotlivých oddělení. Samy sobě si tam děti zahrály improvizované divadlo. Starší mladším a mladší starším. Bylo kolem toho mnoho smíchu a veselí. Někdo předvedl s kamarády klasickou pohádku, další se vrhl na scény ze života dospělých nebo na úplně vymyšlený příběh.

A tak jsme shlédli komedii "Neposlušná kočka", "Haló, tady kontrola", "V restauraci" a "Paní učitelka se svými žáky". Následovaly ukázky pantomimy a pěvecká vystoupení.

Celé odpoledne, tvůrčí a veselé, se vydařilo. Děti v jeho závěru označily v kalendáři termín, kdy si chtějí podobnou zábavu zopakovat.

Anna Holeyšovská

vedoucí vychovatelka