Adventní zpívání v Památníku Lidice

Dva dny po první adventní neděli přijel družinový soubor Duha uctít památku zavražděných lidických dětí a opět jim symbolicky oznámit, že začalo jedno z nejočekávanějších období roku.

Žáci zazpívali a přednesli lidové koledy, nechyběl humor ani malé překvapení. Tím bylo předání knihy autorských dětských básní a ilustrací přeživšímu lidickému dítěti, panu Pavlu Horešovskému a řediteli Památníku Lidice JUDr. Milouši Červenclovi.

Kniha obsahuje kromě jiných i báseň, věnovanou autorkami (sedmi sedmiletými holčičkami) dětem ze starých Lidic. Děvčátka ji pak s rozhodností sobě vlastní zarecitovala všem přítomným.

Rozloučením u sousoší dětí však návštěva pěveckého souboru v Památníku Lidice neskončila. Žáci se přesunuli do muzea a zástupci členů kaktusářského kroužku tam vhodili do schránky s peněžními dary i svůj příspěvek na obnovu Růžového sadu.

Děkuji řediteli Památníku Lidice JUDr. Milouši Červenclovi za hodnotné knižní dary, věnované všem našim dětem.

Děkuji panu P. Horešovskému a paní D. Musilové za fotografie k článku

Anna Holeyšovská