Kaktusářská sezóna končí

Těsně před podzimními prázdninami se rozloučily děti z kaktusářského kroužku s hlavní sezónou.

Brzy ráno v pátek 21.10.2011 vynosily ze družiny do vestibulu staré budovy školy své kaktusy, aby je naposledy v tomto kalendářním roce představily svým spolužákům.

Tentokrát se pochlubily velkými sbírkovými kaktusy, sukulenty a vzrostlými semenáčky. Všechny rostliny byly pečlivě ošetřeny a upraveny. Pochval od návštěvníků za výsledky svého snažení si patřičně užívaly a na oplátku je obdarovávaly malou, vlastnoručně zhotovenou drobností i letáčkem s popisem, jak pěstovat sukulentní rostliny v zimním období.

Úspěšná kaktusářská sezóna s výstavami v Lidicích, Kladně a Buštěhradě byla ukončena a všichni se těší na novou, která začne v březnu. Do té doby budou děti pečlivě bádat v odborné literatuře, přesazovat, pikýrovat a sledovat stav celé sbírky.

Anna Holeyšovská

vedoucí vychovatelka