Konec výstavy "Život Mayů"

V pátek 14. 10.2011 skončila výstava, která nabízela návštěvníkům k prohlídce vesnické kroje, fotografie, hračky, hry, knihy a různé drobnosti Mayů, používané v běžném životě. Její součástí byl i malý prostor, věnovaný osmileté spolupráci školní družiny se sesterskou školou ve vesnici Haparquilla v Peru.

O této škole se zmiňujeme naposledy. V oblasti Anta se začíná těžit nerostné bohatství. Budují se silnice, staví se nové domy a obyvatelé mají dostatek prostředků na obživu i vzdělání svých dětí.

Proto naši pomoc při výchově a vzdělávání přesunujeme dále od velmi dobře známých přátel až do části, která je vzdálená 7 hodin jízdy autobusem. Naše nová sesterská škola leží ve vesnici Santo Domingo.

V těchto dnech připravujeme první obrázky a osobní dopisy pro nové kamarády v Peru.

Anna Holeyšovská

vedoucí vychovatelka