Kanáři nám zazpívali

Včera odpoledne 11.10.2011 se děti ze všech oddělení soustředily v herně. Přivítaly zajímavou návštěvu.

Pan Josef Kotouč, chovatel zpěvných kanárů, přišel mezi děti, aby jim představil některé ze svých mladých pěvců. Děti viděly nejdříve krátký film a uslyšely nejednu zajímavost z historie. Tito drobní ptáčci byli např. využíváni jako významní pomocníci horníků v uhelných dolech v Anglii a to ještě v osmdesátých letech minulého století.

Pak následovala beseda s dotazy k viděnému filmu a očekávané seznamování s chovem kanárů. Děti si mohly osahat veškeré chovatelské potřeby a zjistily, že i kanáři chodí do školy. Tam se učí zpěvu.

Poutavé bylo vyprávění o ptačích pěveckých soutěžích a přípravách na ně.  Děti se zájmem poslouchaly. Za projevený zájem i aktivitu během pečlivě připraveného programu, získaly od pana Kotouče keramického kanárka, který jim bude ve družině připomínat příjemně prožité chvíle.

Anna Holeyšovská

vedoucí vychovatelka