Coleoptera - brouci - 3. část

Dnešní závěr třítýdenního projektu o broucích byl ve znamení modelování. Děti měly za úkol během týdne vytvořit podobu brouka, který je nejvíce zaujal. Některé se pustily do tvůrčí práce s velkým nasazením, tvořily samostatně i ve skupinách, jiné jen přihlížely a činnost ostatních posuzovaly.

Vyhodnocení se zúčastnila většina žáků ze všech oddělení. Kromě jiného se hovořilo o významu těchto drobných živočichů pro člověka. Děti předvedly své znalosti a vyjmenovávaly druhy, o kterých je známé, že člověku škodí, a pak ty, co mu pomáhají. Nechyběla ani zajímavá informace o broucích, žijících v arabských státech, kteří byli v minulosti používáni při léčbě závažné nemoci.

První oddělení představilo vlastní modely v nadživotní velikosti z keramické hmoty. Druhé vytvořilo obřího zlatohlávka a hrobaříka z odpadového materiálu. Nechyběla ani ukázka živých broučků, které dětem nasbíral a ze své zahrádky donesl Erik Fedorko.

První společný projekt letošního školního roku skončil, ale  v příštích měsících se k němu budeme  určitě vracet.

Anna Holeyšovská

23. září 2011