Poslední návštěva před prázdninami v Lidicích

Pietní vzpomínka v Památníku Lidice proběhla již před týdnem. V té době se děti vracely ze školy v přírodě, a tak až dnes přišly k sousoší dětí a hrobu mužů, aby uctily jejich památku a položily tam květiny.

Tato návštěva byla poslední v končícím školním roce, a proto měla ještě několik dalších zastavení.

První bylo ve výstavní síni Pod Tribunou, kde si prohlédly výstavu školních družin a posoudily práci svých vrstevníků z jiných škol Středočeského kraje.

Odtud vedly kroky dětí na parkoviště, kde si vyslechly krátké povídání o uhelných dolech a vyzkoušely, jak se dobře sedí v důlním vláčku.

Poslední zastávka byla na dětském hřišti. Po chvilce odpočinku ve stínu vzrostlých stromů, několika minutách na houpačkách i skluzavkách se děti vydaly zpět do školy v Buštěhradu.  Do Lidic se společně s novými prvňáčky vrátí až v září. To už bude školní rok 2011/2012.

Anna Holeyšovská

vedoucí vychovatelka