AJAX - 9. část

Předposlední vyprávění policejního psa bylo hodně napínavé, mělo dramatický děj a částečně šťastný konec.

Děti ze všech oddělení slyšely příběh dvou chlapců, kteří se dostali k návykovým látkám. Avšak pouze jeden z nich se včas rozhodnul správně a rodičům o všem řekl. Díky tomu se mohl vrátit ke své zálibě, poctivě cvičit psa i zvládnout zameškané učivo. Druhý chlapec už takové štěstí neměl.

Nejen návykové látky, výherní automaty ale i počítače, ke kterým děti doma často usedají, mají svá rizika. Obsahem některých počítačových her je násilí a nezdravé riskování. Proto policejní pes radil: "Ze hry se nedozvíš, že i rána nebo kopnutí, které jsou ve hře, mohou ve skutečnosti jednoho člověka zabít a druhého přivést na mnoho let do vězení."

Celé povídání doprovázela přítomnost dvou "policejních psů", a tak dnešní náročná lekce byla odlehčena jejich dováděním a zábavnými psími kousky.

Anna Holeyšovská

26. května 2011