Vyvrcholení činnosti sboru "DUHA"

V neděli 22.5.2011 přesně v 16,00 hodin začalo v buštěhradské Sokolovně setkání pěveckých sborů z Kamenice nad Lipou, Jindřichova Hradce, Buštěhradu a Song Ladies z Kladna.

Smíšený pěvecký sbor města Buštěhradu, řízený dirigentem prof. Ratajem, zahrnul do svého repertoáru i tři skladby, které nastudoval společně  s pěveckým souborem školní družiny "Duha". Všechny zazněly v závěru koncertu.

První byla "Školní scéna" z opery Jakobín od A. Dvořáka a po ní následovala píseň Z. Lukáše "Jede sedlák".

Děti byly na vystoupení, které patřilo k vyvrcholení celoroční činnosti, natěšené a snažily se nepokazit ani jediný tón.  Za svůj ohromný výkon dostaly náležitou odměnu. Dlouhotrvající potlesk jak od rodičů, tak ostatních zpěváků a posluchačů ve zcela zaplněném sále.

Se všemi sbory - celkem 120 účinkujících - si zazpívaly poslední, třetí píseň "Kéž by nás Pán Bůh zachoval". Jejich jasné hlásky mezi ostatními nezanikly.

Děkuji Smíšenému pěveckému sboru města Buštěhrad za přizvání ke spolupráci. Všem rodičům pak za trpělivost, přítomnost na obou večerních zkouškách i veškerou ochotu a pomoc.

Anna Holeyšovská

vedoucí vychovatelka