Výsledky pěstování

Dnes byla zahájena slavnostní vernisáží prodejní výstava kaktusů a sukulentů v Památníku Lidice.

Děti dostaly již třetí rok za sebou možnost ukázat výsledky pěstitelských schopností na veřejnosti. Své kaktusy a sukulenty mají nyní na stolech ve výstavní místnosti v těsném sousedství svých vzorů, dospělých z Klubu kaktusářů v Kladně.

Slunečné a teplé počasí přispívá k tomu, že návštěvníci mohou vidět krásné květy u velkého počtu rostlin.

Děti připravily exponáty od nejmenších výsevních materálů až k těm, co patří mezi okrasy letitých sbírek. Vše doplnily psanými texty s doporučením, jak ošetřovat kaktusy v každém ročním období a nezapomněly připravit i malé upomínky z papíru a keramiky pro štěstí těm, co si některou rostlinu zakoupí.

Anna Holeyšovská

19. května 2011