AJAX - 7. část

Jízdní kolo každý zná. Při pěkném počasí s ním stále více prožívají příjemné chvíle děti i dospělí. Jak si užít bezpečné jízdy na kole a nezpůsobit problém sobě ani svému okolí, o tom si dnes povídaly děti s Ajaxem.

Vyprávěl, že jízdní kolo je první vozidlo, se kterým budou samostatně jezdit v silničním provozu od deseti let.

Každý malý cyklista musí být vybaven informacemi o dopravních značkách, nebezpečných místech, pokynech policistů, ohleduplnosti, výbavě jízdního kola, signálech na křižovatkách i zásadách bezpečné jízdy.

Pak už zbývá jen udržet rovnováhu, získat potřebnou dávku zručnosti, vylepšit techniku jízdy, vyzkoušet další potřebné dovednosti a malý cyklista se může vydat ne cestu v doprovodu rodičů nebo starších sourozenců.

Protože jaro je již za dveřmi, popřál Ajax malým cyklistům hodně šťastných kilometrů.

Anna Holeyšovská

vedoucí vychovatelka