Ajax - 6. část

Nedovol, aby ti někdo ubližoval! V tomto duchu se neslo dnešní povídání policejního psa. Každý z nás potřebuje blízkého člověka, za kterým může přijít se svými starostmi i radostmi a podělit se o ně. V dětském věku to jsou nejen rodiče, ale i "nejlepší kamarád".

O tom, jak se k sobě navzájem chovat, jak prožívat hezké chvíle, co společně vytvářet, ale co si v žádném případě nenechat líbit, o tom pojednávala první část únorového setkání Ajaxe s dětmi.

V té druhé se potkaly s Tomášem, kterého napadal starší spolužák a dopouštěl se při tom trestného jednání, kterému se říká šikana. Ajax radil dětem, jak v takových případech vyhledat okamžitou pomoc, jak se bránit, komu svěřit své trápení.

Všechny děti se k sobě přátelsky nechovají. Proto byla závěrečná část dnešního setkání tvořena besedou o tom, jaké špatné zkušenosti děti mají, co se jim přihodilo a jak se vše vyřešilo.

Anna Holeyšovská

vedoucí vychovatelka