Vernisáž

Dnešní vystoupení dětí v Památníku Lidice na vernisáži putovní výstavy, která je určena především školám -  "Lety - život za plotem" - bylo spojeno s malou společenskou událostí.

Před zahájením si děti na lavičce v Růžovém sadu vyslechly krátké povídání o výstavní síni, jejím názvu i expozici, která v ní bude za několik minut otevřena.

Pak mezi ně přišla starostka obce Lidice, paní Veronika Kellerová. Vyprávělo se o zpívání, sluníčku a hlavně o škole, která připravuje prvňáčkům stále nová a nová překvapení.

Nadešel čas a nezbývalo, než na samotném začátku s velkou snahou a odhodláním zazpívat. Výstava byla zahájena a i tentokrát měly děti možnost si poslechnout své pěvecké vzory  DPS "Sluníčko" z Kladna. Zpívalo jim to opravdu náramně.

Anna Holeyšovská

vedoucí vychovatelka