Masopust je tady

Zhruba od třináctého století je únor spojený s oslavami masopustu. Patří k němu masky, tancovačky, hostiny, rozpustilost, zábava a různé zvyky. Některé z nich jsou u nás udržovány i oživovány, jiné téměř zapomenuty. Mezi oblíbené však patří masopustní průvody maškar a karnevaly.

Jeden si 2.2.2011 připravily pro své obveselení děti ze všech oddělení. Většina masek byla zhotovena z papíru a nazdobena jedinečnými kresbami. Každý tvořil podle svých vlastních představ a schopností.

Rychlý tanec se střídal s pomalým, nechyběla oblíbená "mašinka", která se v rytmu a rychlém tempu protancovala do všech tříd a šatny. Podle hodnocení nejnáruživějších tanečníků však vyhrála Labada, do které se zapojily i všechny vychovatelky.

Veškeré snažení taneční i výtvarné bylo v závěru odměněno diplomy na památku a slibem, že podobná zábava by se mohla v trochu pozměněné režii opakovat ještě během února.

(Další fotografie viz. fotogalerie školní družiny)

Anna Holeyšovská

vedoucí vychovatelka