Olympijský týden

Třetí říjnový týden byl pro děti ve znamení zdravé soutěživosti, povzbuzování a nadšení. Co se to vlastně událo?

V pondělí 11.října byl vyhlášen "Olympijský týden", do kterého se děti s radostí zapojily. Vyráběly medaile pro vítěze, pomáhaly při přípravě disciplín a připravovaly se na zahájení.

Ve středeční slunný den jsme na školní zahradě zahájili samotné hry. Disciplíny byly čtyři. Hod tenisovým míčkem do kruhu, hod kruhem na cíl, běh na čas. Nejoblíbenější disciplínou byl závod v pytlích. Pokračovalo se i ve čtvrtek, jelikož některé děti odcházely buď domů nebo měly jiné aktivity a také se chtěly zúčastnit.

V pátek odpoledne proběhlo slavnostní předávání medailí a poháru, v němž bylo malé překvapení pro soutěžící. Tento den jsme oficiálně prohlásili olympijské hry za ukončené.

Program "Olympijský týden" rozvíjel nejen tělesnou stránku dětí a jejich volní vlastnosti, ale také se díky němu upevnily či navázaly vztahy se spolužáky z jiných oddělení.

Jelikož se tato akce dětem velice líbila, bylo rozhodnuto, že podobnou provedeme v zimních měsících.

Nicol Plešáková

vychovatelka