Mezinárodní den ptactva - 2.10. 2010

Nejen yyprávění o ptácích kolem nás, ale i o těch, co odlétají do teplých krajin nebo naopak přilétají ze severu k nám a přečkávají v našich přírodních podmínkách tuhou zimu, vyplňovalo po celý týden čtvrthodinky po obědě.

Děti si na obrázcích ukazovaly nejoblíbenější opeřence v encyklopediích, časopisech a knížkách, donesených i vypůjčených. Vyhledávaly kuriozity i ohrožené jedince, vyprávěly o andulkách, dalších papoušcích, holubech i sýkorkách.

Seznámily se s tzv. sypáním, které je dobré mít již v tuto dobu doma. Zkusily si výrobu krmné koule, což není nic jiného, než rozehřátý pokrmový tuk, v němž jsou zatlačena  různá semena, oříšky, mák, strouhanka.

Zajímavé bylo  výtvarné zpracování vybraných opeřenců. Jimi si děti nazdobí vestibul v přízemí staré budovy školy.

Týden s ptáčky byl zakončen procházkou po školní zahradě a pozorováním opuštěných hnízd, energickým "ptačím tancem", veselými písničkami s ptačí tematikou i přednesem básní z knihy "Vrabčí hnízdo" od Jiřího Žáčka.

Projektu o ptácích se věnovala všechna oddělení.

Anna Holeyšovská

14. října 2010