První veřejný koncert souboru "Duha"

V úterý 22. června 2010 byl přesně v 18,00 hodin zahájen koncert Smíšeného pěveckého sboru města Buštěhradu a mužského sboru "Smetana Slovanka" z Kladna. Společně s těmito sbory na něm vystoupili významní sólisté, ale také náš pěvecký sbor "Duha". Ten byl založen v tomto školním roce ve školní družině a členy jsou děti od sedmi do třinácti let.

Jejich prvním veřejným zpíváním byla dětská školní árie z opery Jakobín od Antonína Dvořáka. Výkon malých sboristů ocenil zcela zaplněný sál buštěhradské sokolovny bouřlivým potleskem. Toto vystoupení na veřejnosti patří k vyvrcholení celoroční práce mladého souboru.

Na další spolupráci s pěveckými sbory dospělých se budeme těšit i v příštím školním roce.

Árii s dětmi nastudovala paní Marie Horová, které tímto děkujeme.

Anna Holeyšovská

22. června 2010