Beseda s palubním inženýrem

Přesně před týdnem, 13. dubna 2010 se uskutečnila v oddělení prvňáčků beseda s panem Jaroslavem Rohlou, palubním inženýrem ČSA. Druhá část, určená starším dětem, proběhla dnes.

Otázky přímo pršely. Děti nejvíce zajímalo, co se musí udělat, aby se letadlo vzneslo nebo přistálo, kolik paliva je potřeba v průměru na jeden let, co se dělá, když je bouřka, jak se přistává na vodě a co to znamená pro pasažéry.  Hovořilo se nejen o létání. Zvídavá děvčátka chtěla znát, jak a kdy se letadlo sprchuje a co dělá takový letec nebo stevardka, když po dlouhém letu zůstává den i více v cizině. Chlapci nezapomněli na dotazy, týkající se přistávací plochy a provozu letiště.

Zajímavé a poutavé vyprávění, doplněné vlastními velice dramatickými zážitky, oslovilo všechny přítomné děti a přiblížilo neobvyklou profesi. Srozumitelné a jasné bylo i zakončení. Ten, kdo chce létat jako pilot nebo stevard, musí splnit pouze dvě podmínky. Stačí být zdráv a dosahovat výborných výsledků při studiu.

Anna Holeyšovská

vedoucí vychovatelka