Český rozhlas u nás

V odpoledních hodinách proběhlo ve školní družině natáčení jedné části komponovaného pořadu, který bude odvysílán rozhlasovou stanicí Českého rozhlasu České Budějovice.

S dětmi si v něm povídala paní redaktorka PhDr. Hana Soukupová o tom, jak naše družina i škola podporují a rozvíjejí přátelství na dálku. Společně s ní k nám přijela PhDr. Olga Vilímková, zakladatelka Nadačního fondu Inka.  Seděla s dětmi v kroužku na koberci, vyprávěla o životě jejich vrstevníků ze sesterské školy v Haparquille v Peru a  blíže je seznámila s osudem jednoho z chlapců, který se jmenuje Edison.

Že budeme "naše" děti v Peru dále podporovat, nebylo nutné říkat. I dnes jsme předali část naší zásilky s drobnými dárky a obrázky, ke kterým přidáme v příštím měsíci práce a dopisy starších žáků školy.

Na rozloučenou jsme si půjčili refrén z Písně přátelství od autorky Jitky Vítové.

"Trápení, soužení, to nás přeci nezlomí.

Stačí říct si: "Nejsem v světě sám!"

Obrázky, příběhy - bolest i radost vypoví.

V zemi Inků kamarády mám."

Datum, kdy bude pořad odvysílán, oznámíme aktuálně na webových stránkách školní družiny a informačních tabulích ve škole.

Děkuji všem rodičům za krásné sponzorské dary, které byly dnes také odevzdány.

Anna Holeyšovska

23. března 2010