Marie Uchytilová a děti

Název článku předznamenává, že jeho obsah se bude vztahovat k umění. Galerie v Lidicích nás opět přivítala. Dětem se připravený program líbil náramně.

Prohlížely si sochy významné sochařky Marie Uchytilové a věnovaly se pohybové hře mezi krásnými ilustracemi Adolfa Zábranského, aby se pak soustředily k velice poutavé činnosti.

Ztvárňování lidské postavy v pohybu je složié i pro zdatné výtvarníky. Našim malým tvůrcům se ale v jejich sedmi letech dařilo výborně a vznikala osobitá  a zajímavá dílka.

Děti přišly do dílen natěšené, usměvavé se rozcházely a domů příliš nepospíchaly. Že se na toto odpoledne pěčlivě připravovaly - jako na návštěvu k příbuzným - dokazuje i fakt, že si donesly na přezutí své bačkůrky.

Anna Holeyšovská

13. března 2010