Pobyt ve Středisku ekologické výchovy - Střevlík

Ve dnech 12. až 16. 3. byly obě páté třídy na škole v přírodě zaměřené na poznávání řemesel. Každý den probíhaly různé aktivity, které dětem odhalovaly taje a krásu rukodělné výroby. Seznámily se s rozčesáváním vlny, vyzkoušely si její spřádání na kolovrátku i tkaní na tkalcovském stavu, vlastníma rukama vyrobily těsto a z něho buchty, které si snědly jako zákusek. Jiný den barvily látky a vyrobily si polštářek naplněný pohankovými slupkami. Povídání o včelách žáci zakončili výrobou svíček ze včelího vosku. Velmi zajímavou aktivitou bylo také pletení košíků a jiných dekoračních předmětů. Některé děti nás velmi překvapily svou šikovností a vytrvalostí s jakou se k práci uměly postavit a jejich výrobky se málem podobaly výrobkům profesionálním. Pasování na tovaryše čtyř řemesel, výborné jídlo a krásné ubytování přispělo k nezapomenutelnému zážitku.

Blanka Nožičková

20. března 2018