Muzikoterapie

Před Vánoci jsme se s dětmi z 6. B vydali do Prahy na muzikoterapii, což je program realizovaný Českým muzeem hudby. Blížily se vánoční prázdniny a s nimi zasloužený čas odpočinku, tak jsme se jeli trochu poučit, jak se správně a pořádně odreagovat.
Programem nás provedla velmi příjemná paní. Vše probíhalo v přítmí, aby odpadl případný stud a nekladly se tak meze kreativitě, což se rozhodně podařilo. Děti se nejdřív pořádně vyřádily bubnováním a vydáváním rozmanitých zvuků, vyjadřovaly děj a pocity s pomocí perkusních nástrojů, pak navozovaly pocit štěstí houpáním a pomalu se uložily k závěrečné relaxaci za tichého znění relaxační hudby. Po programu jsme si před návratem domů ještě udělali krátkou procházku předvánoční Prahou.
Věřím, že byl tento výlet pro děti nejen zábavný, ale také přínosný.
Mgr. Zuzana Kozoňová

3. ledna 2018