Naši žáci studovali přes léto Dětskou univerzitu

I o prázdninách se někteří naší žáci rozhodli vzdělávat. A nejen tak někde. Žáci od 1. třídy až po žáky druhého stupně se na Dětské univerzitě ČVUT v Praze  dozvěděli a na vlastní kůži vyzkoušeli mnoho zajímavých činnosti. Co například? Během nabitého týdne se seznámili s elektrickými obvody, 3D tiskem, matematickým origami, Lego roboty. Dozvěděli se mnoho nového o proudění vody, co dělají geodeti, kreslili svůj dům, seznámili se s biomedicínským inženýrstvím, odhalili tajemství bezodrazové komory, vyzkoušeli si trenažéry a drony i jízdu na segway. Vše probíhalo jako při studiu na vysoké škole. Nechyběla imatrikulace, diplomová práce ani závěrečná promoce. Všem absolventům blahopřejeme k titulu malý bakalář a malý inženýr a děkujeme za bezvadnou reprezentaci školy.

Martina Zelová

29. srpna 2016