Krtci a podzim

Podzim nabízí mnoho podnětů k zamyšlení, pozorování i experimentování. Krtečkové si uvědomovali potřebu rostlinného hospodářství. Opakovali si, co všechno dozrálo na poli a na zahradách. Jakými barvami podzim zkrášluje přírodu. Naučili se hudebně pohybovou hru Na sedláčka, píseň Měla babka doprovázeli tanečkem – mazurkou, pracovali s texty, slovy,  experimentovali s neradičními výtvarnými technikami, procvičovali si práci s nůžkami a lepidlem. Při pobytu venku jsme sbírali kaštany pro zvířátka, rodiče nám pomáhají s donáškou chleba pro ně. S panem myslivcem jsme úspěšně spolupracovali i v minulém školním roce. Z listů stromů a přírodnin jsme vytvářeli nádherné obrázky v zámecké zahradě i na školním pozemku. Podzim nás prostě baví, proto jsme si třídu vyladili podzimními dekoracemi.

Jitka Šímová

16. října 2017