Zajíčci - první dny ve školce

Se začátkem školního roku přicházejí do mateřské školy nové děti. Některé tuto změnu snášejí snadno, jiným přináší adaptace na nové prostředí trošku problémy. Některé dítě si lehce zvykne na školku, učitelku i kolektiv, jiné každé ráno pláče a nechce se rozloučit s maminkou nebo tatínkem.

První dny se samozřejmě neobešly bez slziček, ale zdá se, že si děti velmi rychle zvykají, smutno po mamince už jim je jen opravdu maličko. Bez velkých potíží se začínají zapojovat do běžných činností školky a tím se i začleňovat do kolektivu, nacházet si nové kamarády.

Začátkem záři jsme se seznamovali s pravidly, která musíme dodržovat, a to hlavně proto, abychom se ve školce cítili bezpečně a všem se nám v ní líbilo.

A tady malá ukázka, jak se dětem ve školce líbí.

Jitka Kmohanová

21. září 2017