Výlet do Hřebče a

VÝLET DO HŘEBČE

Poslední výlet pro děti z Berušek v tomto školním roce byla cesta přes Lidice do Hřebče. Děti se cestou seznámily s pojmem alej, poznávaly stromy, hledaly rozdíly mezi višněmi a třešněmi, zjišťovaly, co právě roste na poli a pomocí hrášku, se učili „kouzlo“ s počítáním. Cílem cesty bylo bydliště paní učitelky Lucie. Když jsme dorazili, nasvačili se, seznámili se s bylinkami na zahrádce, ochutnali jahody a moruše, mohla začít zábava. Někteří nafukovali malé balonky, jiní foukali větší či menší bubliny. Rychle nám to uteklo a na oběd už jsme byli zpět ve školce. Po odpolední svačině jsme si sdělovali zážitky z výletu, největší radost měla většina dětí z možnosti pohladit si domácí kočičku Manči a paní učitelka zase měla velkou radost, když někdo z dětí pronesl, že to byl nejlepší výlet ze všech.

Lucie Strnadelová

BESÍDKA U BERUŠEK

Ve školce máme krásný velký grill. Inspirovaly jsme se třídou Žabiček a besídku se rozhodly pojmout jako zahradní party. Nejdříve se děti přestrojily za mravence, o kterých jsme se hodně dozvěděli ve vzdělávacím programu v Čabárně během roku. Děti recitovaly o mravenci, předvedly pohádku Polámal se mraveneček, tancovaly a zazpívaly Mravenčí ukolébavku. Předškoláci pak samostatně nebo ve dvojících recitovali verše o písmenkách. Děti také zpívaly v angličtině. Vše jsme zakončili naši novou třídní písní My jsme děti z Berušek. Přesto, že v úvodu besídky ještě poprchávalo, nakonec nám počasí přálo a mohli jsme si opéct i špekáčky. Přinesené občerstvení nám vydrželo dlouho. Rodiče si povídali, děti si hrály, my jsme s kolegyní děkovaly za krásné dárky a bylo nám líto, že nám většina dětí po třech společných letech odchází. Užily jsme si to a budeme děti v myšlenkách provázet i do školy, na kterou jsme je snažily připravit co nejlépe.

Lucie Strnadelová a Jana Neumannová

30. června 2017