Kino do škol

Den Země jsme ve školce v jednotlivých třídách oslavili povídáním, tvořením a hlavně tříděním. Všechny děti pak shlédly film v mobilním planetáriu. Byl to příběh Krtka Platóna, který se chce dozvědět hodně věcí o tom, jak všechno na světě funguje. Se svým učitelem Sokratem a třemi kamarádkami žížalami se vydal objevovat nepoznané z podzemí ven na povrch. Učil se, proč je na Zemi den a noc, proč Měsíc mění na nebi svůj tvar, a nebo taky sám díky pokusu objevil, proč ve městě nemůžeme pozorovat hvězdy. Film "Krtci - Co je tam nahoře?" byl plný veselých písniček i momentů, které rozvíjejí představivost dětí. Jednoduchým a docela legračním způsobem je seznámil se světem astronomie.

Vzhledem k počasí se promítání uskutečnilo ve třídě, ale už teď se těšíme na příští rok, kdy nám snad počasí dovolí rozložit tento „obří stan“ na naší zahradě.

Lucie Strnadelová

28. dubna 2017